Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Niewidomego i Słabowidzącego Dziecka w Rabce-Zdroju

Terapią wczesnego wpomagania rozwoju objęte są niewidome i słabowidzące dzieci w wieku od 0-6 roku życia, również ze złożoną niepełnosprawnością.

Dzieci od 0-3 roku życia uczestniczą w zajęciach w domu rodzinnym lub w Ośrodku (na życzenie rodziców). Dzieci od 3-6 roku życia uczęszczają na zajęcia w placówce.

Wielospecjalistyczną diagnozę i terapię przeprowadza zespół, w skład którego wchodzą: psycholog, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog, tyflopedagog, instruktor orientacji w przestrzeni, logopeda, terapeuta widzenia.

W oparciu o diagnozę, obserwację oraz wywiad z rodzicami określany jest etap rozwoju dziecka. Zespół specjalistów przygotowuje indywidualny program terapeutyczny, który jest realizowany w trakcie spotkań w Ośrodku lub w domu rodzinnym dziecka. Rodzice są instruowani w zakresie działań terapeutycznych.

Zapewniamy zakwaterowanie dla rodziców dojeżdzających z innych miast.

Dziewczynka układa wieżę z okręgów podczas zajeć wczesnego wspomagania.
Dziewczynka podczas zajęć Wczesnego Wspomagania.

Nasi specjaliści

Jesteśmy pedagogami specjalnymi z przygotowaniem tyflologicznym z wieloletnim doświadczeniem pracy.

Zapewniamy profesjonalną pomoc w procesie wychowania dziecka z dysfunkcją wzroku z dodatkowymi sprzężeniami (niepełnosprawność intelektualna, niepełnosprawność ruchowa, autyzm i inne).

Przygotowujemy naszych wychowanków do życia w społeczeństwie poprzez usprawnianie, usamodzielnianie, rozwój umysłowy oraz rozwijanie uzdolnień.

Grupowe zdjęcie specjalistów od wczesnego wspomagania

Zakwaterowanie

Mamy do dyspozycji pokoje: 1, 2, 3 i 4-osobowe. Łazienki są wspólne – na dwa pokoje, są też pokoje pojedyncze z łazienkami. Na pierwszym piętrze jest jadalnia dla gości, w której można skorzystać z kuchenki gazowej i mikrofalówki. Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny.

Na terenie naszego Ośrodka mamy dwie kaplice: małą na piątym piętrze i dużą na parterze (na ok. 80 – 100 osób). Istnieje możliwość codziennego uczestnictwa we mszy świętej.

Posiadamy dużą salę gimnastyczną, którą można wykorzystać na większe spotkania oraz dwie świetlice wyposażone w telewizory.

Twój gest ma ogromne znaczenie!

Tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od wsparcia dalszej działalności Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi!

Na cele statutowe

 
Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Terminy

Przekazuję: 100,00zł