Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Gry edukacyjne

Dołącz do nas i pomagaj!

Zebraliśmy do tej pory już 0zł na gry edukacyjne dla naszych wychowanków!
 
Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Terminy

Przekazuję: 100,00zł

Drodzy Przyjaciele!

W naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym kształcimy oraz przygotowujemy do samodzielności i aktywnego życia w społeczeństwie 261 niewidomych i niedowidzących z obszaru całej Polski. Aż 215 z nich mieszka w internatach położonych na terenie Ośrodka i tu przebywa większość czasu.

Dzieci chwile wolne od nauki i zajęć rehabilitacyjnych chętnie spędzają w gronie koleżanek i kolegów. Sięgają wówczas po różnego rodzaju gry planszowe i towarzyskie. Chińczyk czy warcaby nie tylko dostarczają rozrywki i umilają życie z dala od najbliższych, lecz również ćwiczą refleks, spostrzegawczość oraz pamięć. Pełnią także istotną rolę w rozwijaniu orientacji przestrzennej oraz zdolności motorycznych dłoni – umiejętności tak bardzo potrzebnej w posługiwaniu się brajlem.

W prowadzonej przez nas obecnie akcji zbieramy fundusze na zakup gier dla niewidomych. Takie specjalistyczne pomoce są znacznie droższe niż ich odpowiedniki dla dzieci widzących. Nasi podopieczni w zależności od swoich możliwości chętnie układają klocki drewniane lub magnetyczne, grają we wspomniane wcześniej warcaby, chińczyka lub inne gry dostosowane do ich potrzeb.

Dołącz do naszej akcji i wygraj uśmiech niewidomych dzieci! Każda nawet najmniejsza kwota przybliży nas do celu, a zakupione gry sprawią wiele radości naszym wychowankom.

Lista darczyńców