Telefon wsparcia

Jaki jest numer telefonu, kiedy pełnione są dyżury?
Terapeuci dyżurują przy telefonie w każdy czwartek w godzinach 19:00-21:00.
Czym jest telefon wsparcia?
Założeniem telefonu wsparcia jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy na różne tematy oraz udzielenie wykwalifikowanej pomocy psychologicznej.
Dla kogo jest przeznaczony?
Dla absolwentów ośrodków prowadzonych przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi oraz wszystkich osób niewidomych i słabowidzących, które potrzebują porozmawiać na trapiące je tematy.
Kto pełni dyżury?
Dyżury przy telefonie będą pełnić psychoterapeuci z zespołu Pracowni Dialogu w Warszawie. Są oni niezwiązani w żaden sposób z Laskami. Jest to specjalistyczna placówka działająca od 2005 roku prowadzona przez dr Barbarę Smolińską, certyfikowaną psychoterapeutkę i superwizorkę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapeuci gwarantują wsparcie, dyskrecję i anonimowość.
Czy rozmowy są anonimowe?
Tak, rozmowy są w pełni anonimowe. Zarówno terapeuci, jak i dzwoniące osoby, nie muszą się przedstawiać. Rozmowy nie są nagrywane.
Słowo od Zarządu Towarzystwa
Laski, 26 października 2022
Drodzy Absolwenci,
niedługo minie rok od wydania książki “Wspomnienia. Moje Laski”, w której zebraliśmy Wasze cenne i ważne wspomnienia z pobytu w Laskach. To dziesiątki wypowiedzi, w których przeplatają się różne uczucia i emocje: radość, szczęście, wdzięczność, ale też smutek i żal. Lata spędzone na laskowskich ścieżkach miały ogromny wpływ na kształtowanie Waszych życiowych postaw i wyborów. Wiemy, że większa część Absolwentów jest dzisiaj samodzielna – pracuje, ma rodzinę, wychowuje dzieci. To wielka radość, kiedy dzielicie się z nami świadectwem swojego dorosłego życia.
Jesteśmy świadomi, że na przestrzeni wielu, nawet najlepiej wspominanych lat, miały miejsce także sytuacje i wydarzenia, które mogły być trudne, mogły też wpłynąć w ważny sposób na Wasze życie i ciążyć do dziś. Chcemy się z tą przeszłością rozliczyć w pełni. Dlatego jako Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi uruchamiamy telefon wsparcia. Chcemy, by stał się on przede wszystkim bezpieczną przestrzenią, w której będziecie mogli opowiedzieć swoje historie – i radosne, i smutne – oraz otrzymać wykwalifikowaną pomoc psychologiczną.
Dyżury przy telefonie będą pełnić psychoterapeuci z zespołu Pracowni Dialogu w Warszawie. Są oni niezwiązani w żaden sposób z Laskami. Jest to specjalistyczna placówka działająca od 2005 roku prowadzona przez dr Barbarę Smolińską, certyfikowaną psychoterapeutkę i superwizorkę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapeuci gwarantują wsparcie, dyskrecję i anonimowość.
Dyżury telefoniczne rozpoczną się w czwartek, 3 listopada. Dyżury odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 19:00 do 21:00. Numer telefonu: 572 896 595.
Równolegle oprócz telefonu uruchamiamy także adres e-mail dedykowany Waszym historiom: absolwenci@laski.edu.pl. Wiadomości odbierać będzie osoba ściśle współpracująca z superwizorem projektu. Podobnie, jak rozmowy telefoniczne, tak i wiadomości e-mail pozostaną anonimowe, chyba, że rozmówca zażyczy sobie inaczej.
Mamy nadzieję, że telefon oraz adres e-mail będą okazją, by wrócić raz jeszcze pamięcią do dawnych lat. Pragniemy, aby Wasze – Absolwentów doświadczenia – stały się realną pomocą, by Laski były miejscem wsparcia, rozwoju, profesjonalizmu i tak ważnej dla nas niezwykłej wspólnoty.
Paweł Kacprzyk
Prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
Elżbieta Szczepkowska
Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej
s. Judyta Olechowska
Przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża
Twój gest ma ogromne znaczenie!
Tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od wsparcia dalszej działalności Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi!