Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Kard. Kazimierz Nycz z wielkopiątkową wizytą

Tradycji stało się zadość i jak co roku, tak i w 2023 do Lasek w Wielki Piątek przyjechał metropolita warszawski. Kardynał Kazimierz Nycz rozpoczął swoje krótkie odwiedziny od chwili modlitwy w ciemnicy w kaplicy Matki Bożej Anielskiej. Później udał się na spotkanie z siostrami, pracownikami i przyjaciółmi dzieła Lasek w domu św. Franciszka.

Kardynał w swoim krótkim słowie zwrócił uwagę na sens wszystkiego co robimy w naszym życiu, który ma jasno wypływać z Ewangelii. Zwrócił także uwagę na ostatnie ataki wymierzone w postać św. Jana Pawła II. Przestrzegał, że naszą najlepszą odpowiedzią powinno być dawanie jak najlepszego świadectwa chrześcijańskiego życia. Gość zwrócił także uwagę na kwestię nadal trwającej wojny na Ukrainie i uchodźców, którzy przebywają w Polsce oraz w Laskach. Kardynał podkreślił, że zdaliśmy egzamin otwierając nasze serca i domy. Prosił także, by dostrzegać w ich obecności także gospodarcze korzyści, za które powinniśmy być wdzięczni.

Na koniec spotkania w stronę kardynała swoje podziękowania skierowała jedna z uchodźczyń mieszkająca w Laskach. Podziękowała za ogrom modlitwy płynącej z Polski w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. Podkreśliła, że siła modlitwy ma ogromne znaczenie dla żołnierzy walczących na wojnie.