Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Rekolekcje wielkopostne w przedszkolu

W Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach w dniach 28-30.03.2023 odbywały się rekolekcje wielkopostne. Przedszkole również uczestniczyło w przygotowaniach do Świąt Zmartwychwstania. 

Nasze rozważania rozpoczęliśmy opowieścią o Dobrym Pasterzu. Ksiądz Kazimierz przybliżył nam postać kochającego Pasterza, który dba o każdą owieczkę. Siostra Adriana przeczytała nam fragment ewangelii. Dzieci przebrały się i wczuły w rolę zaginionych owieczek –  na szczęście wszystkie zostały odnalezione. 

Kolejnego dnia wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową – towarzyszyliśmy Jezusowi rozważając poszczególne stacje. Prowadził nas ksiądz Marek, niosąc duży i ciężki krzyż. Dzieci po kolei pomagały mu nieść ten ciężar na ścieżkach wokół naszego przedszkola.

W ostatnim dniu adorowaliśmy krzyż. Z pomocą księdza Jacka i pani Ewy śpiewaliśmy pieśni wielkopostne. Każde dziecko miało możliwość dotknąć krzyża o obejrzeć postać Pana Jezusa.

Po rekolekcjach przygotowując się do Niedzieli Palmowej, każde dziecko wykonało swoją osobistą palmę. Wyruszyliśmy procesją śpiewając Hosanna Hosanna na wysokości. Dzieci zabrały palmy do domu, by uczestniczyć z nimi w Niedzieli Palmowej.