Unia Europejska

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Nasi uczniowie awansowali do finału konkursu Solve For Tomorrow!

Z wielką radością informujemy, że nasza drużyna „Jabłonkowe podcasty” w składzie: Dominik, Jakub i Maciek zakwalifikowała się do finału konkursu Solve For Tomorrow. Konkurs, organizowany przez firmę Samsung jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

Spośród wszystkich drużyn z Polski znaleźliśmy się w półfinale jako jedna z 26 drużyn. W drugim etapie uczestniczyliśmy w 4. sesjach z mentorami, doskonaliliśmy nasz projekt i przesłaliśmy film podsumowujący naszą pracę. Jury oceniało półfinałowe projekty w 3. aspektach. Pierwszy: wykorzystanie metodologii Design Thinking czyli poznanie potrzeb grupy docelowej, zdefiniowanie problemu, generowanie pomysłów oraz zaproponowanie przekonującego rozwiązania. Drugi aspekt to postęp pracy projektowej od momentu zgłoszenia projektu do powstawania filmu. Wreszcie jako trzeci aspekt ocenie poddany został materiał wideo – staranność jego wykonania, kreatywność, przekaz, umiejętność zaciekawienia odbiorcy i praca koncepcyjna. Teraz przed nami warsztaty w Centrum Nauki Kopernik 4, 5 marca i… wszyscy trzymajmy kciuki.

Więcej informacji na stronie konkursu: https://news.samsung.com/pl/lokalne-rozwiazania-na-globalne-problemy-poznalismy-10-finalistow-programu-solve-for-tomorrow

Autor: Hanna Stachera