Unia Europejska

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Pierwsza Dama Agata Duda z wizytą w Laskach

Szkoła Specjalna im. św. Maksymiliana oraz Dom Dziewcząt – te dwie placówki odwiedziła dzisiaj Pierwsza Dama Agata Duda. Pani Agata nie po raz pierwszy była gościem w Laskach, ale po raz pierwszy w tych placówkach. W Szkole Specjalnej spotkała się z uczniami z kilku klas. Wychowankowie chętnie rozmawiali z wyjątkowym gościem, opowiadając o swoich pasjach, ulubionych zajęciach i umiejętnościach. Pani Agata poznała także komunikatory, przy pomocy których niektórzy uczniowie komunikują się ze światem. Uczniowie szkoły przygotowali także krótki program muzyczny. Pierwsza Dama podziękowała uczniom za ich występ, a także nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za ich ogromny trud włożony w edukację i rehabilitację uczniów.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Domu Dziewcząt. Siostra Marta wraz z przedstawicielkami dziewcząt zamieszkujących internat, oprowadziły panią Agatę Dudę po jednym z mieszkań i po pokojach, w których mieszkają dziewczęta. Pani Agata przekazała dziewczętom torbę ze słodkościami i poprosiła, żeby dziewczyny podzieliły się z chłopcami! Całe spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze, której towarzyszyły częste wybuchy śmiechu.

Nie było to na pewno ostatnie spotkanie społeczności Lasek z Pierwszą Damą, ponieważ pani Agata zostawiła zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Zaproszenie oczywiście zostało przyjęte z ogromną radością. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć