Unia Europejska

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

Polska Mistrzem Świata juniorów w goalball

W dniach 12-19 lipca odbyły się juniorskie Mistrzostwa Świata w goalballu w brazylijskim Sao Paulo. Nasz kraj reprezentowany był przez piątkę najlepszych zawodników z kadry Polski: Bartosza Wróbla i Marcina Czerwińskiego wychowanków naszego ośrodka i zawodników z UKS Laski, Krystiana Tyburskiego z  WBR Kraków, Pawła Źrebca z Goalball Wrocław  i Filipa Kłaczkiewicza z UKS Okej Lublin. Zawodnicy byli prowadzeni przez trzy-osobowy skład szkoleniowy: trenera koordynatora Piotra Szymalę, asystenta trenera Filipa Szymalę i fizjoterapeutę Michała Soblika.

Zawodnicy cieszą się na boisku po wygranym finale.

Nasi juniorzy turniej zaczęli od rozgromienia gospodarzy. Brazylia była bezradna i wygraliśmy 11 do 3, w drugim meczu z Izraelem było więcej emocji, rywale na początku zdecydowanie odjechali, później naszym reprezentantom udało się dogonić przeciwników, wyszliśmy nawet na prowadzenie, ale 8 sekund przed końcem Izrael wyrównał i mecz zakończył się remisem 14-14. Nasi zawodnicy w kolejnych dniach szli jak burza zwyciężając kolejno z USA 17-7, Kenią 11-1 i z Koreą Południową 15-5. W półfinale ponownie spotkali się z drużyną z Brazylii pokonując ich 15 do 5. Finałowy mecz z Izraelem zakończył się wynikiem 11 do 7 dla zawodników z Polski i to właśnie podopieczni Piotra Szymali wywalczyli złote medale Mistrzostw Świata juniorów w goalballu. 

Ponadto nasz Marcin Czerwiński zdobywając w trakcie całego turnieju 74 bramki, został królem strzelców. Wielkie gratulacje dla całej drużyny, jesteśmy z was wszystkich dumni.

Tekst: Robert Mazurek
Zdjęcia: Filip Szymala

Zdjęcie grupowe zawodników ze złotymi medalami na szyi.