Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
Centrala telefoniczna:
22 75-23-000
tel. 22 75-23-221
fax 22 75-23-009
tono@laski.edu.pl
KRS 0000054086

„W głowach dobrze poukładane”. Święto Ośrodka z wyjątkowym gościem

Dziękczynienie na modlitwie

Kiedy wiosna zagląda do Lasek to znak, że wielkimi krokami zbliża się Święto Ośrodka. Od dwóch lat to także liturgiczne wspomnienie założycielki Dzieła bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Świętowanie rozpoczęliśmy w tym roku od uroczystego dziękczynienia złożonego w kaplicy Matki Bożej Anielskiej. Modlitwę rozpoczęliśmy przy sarkofagu Matki. Mszy przewodniczył i wygłosił homilię ks. bp. Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Absolwenci ruszają w świat

Po Mszy Świętej kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie, które złożyła czwórka tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych w Laskach. Absolwenci otrzymali dyplomy za swoje osiągnięcia edukacyjne i sportowe oraz świadectwa państwowe potwierdzające ukończenie szkoły średniej. Uczniowie podzielili się ze wszystkimi także swoimi planami na przyszłość. Gratulujemy i życzymy Wam powodzenia na drogach życia osobistego i zawodowego! Pamiętajcie, że jesteście w Laskach zawsze mile widziani!

Część artystyczna i wyjątkowy gość

Po ślubowaniu do zgromadzonych pod namiotem dołączyła… Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej! To już druga wizyta pani Prezydentowej w tym roku, z czego się niezmiernie cieszymy! Podczas marcowej wizyty pani Agata odwiedziła Szkołę św. Maksymiliana oraz Dom Dziewcząt (tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z tej wizyty). Tym razem po występie pani Agata udała się do przedszkola. Zdjęcia z tej wizyty możecie zobaczyć na stronie Kancelarii Prezydenta (link).

W tej części uroczystości młodzież ze szkół ponadpodstawowych przygotowała specjalny program artystyczny, który zawierał w sobie ogromne dawki humoru i w krzywym zwierciadle pokazywał rzeczywistość szkolną oraz relacje z nauczycielami i wychowawcami. Jednocześnie występ zawierał w sobie także wiele myśli do dalszej refleksji zarówno dla młodych jak i dla dorosłych.

Po występie nastąpił jeszcze czas na krótkie przemówienia ze strony obecnych gości. Swoje krótkie słowo skierowali do zebranych m.in. Teresa Hałas, posłanka na Sejm RP, Andrzej Brzeziński, prezes Polskiego Związku Niewidomych, Jan Żychliński, Starosta Warszawski Zachodni czy Matka Judyta, przełożona generalna Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Po występie jeszcze długo trwały rozmowy i spotkania w kawiarence w Domu Przyjaciół. Dzień zakończyliśmy pokazem filmu „Pisklaki” oraz dyskusją po filmie razem z reżyserką Lidią Dudą i producentką Anną Bławut-Mazurkiewicz.

Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali z nami tego dnia! Wierzymy, że bł. Matka Elżbieta była obecna razem z nami i cieszyła się swoim dziełem. Do zobaczenia za rok!